Cegła to zdecydowanie jeden z popularniejszych trendów ostatniego sezonu. To bardzo modny materiał, który wykorzystuje się do aranżacji salonów, przedpokoi, kuchni, a nawet łazienek, można go spotkać w zasadzie w każdym pomieszczeniu.

Ceglany akcent sprawdzi się zarówno we wnętrzach minimalistycznych, nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych. Wiele osób nie chce przeprowadzać generalnego remontu, dlatego wykorzystuje imitację cegły w postaci płytek. Ceglane płytki można kupić praktycznie w każdym markecie budowlanym, jest to materiał niedrogi, bardzo trwały i łatwy w utrzymaniu w czystości. Poza tym jest dostępny w różnych kolorach, dlatego można go dopasować do swoich potrzeb oraz stylu, w jakim urządzamy poszczególne pomieszczenia. Płytki z cegły z powodzeniem można ułożyć samodzielnie, nie ma w tym nic trudnego, wystarczy poczytać na ten tematu lub obejrzeć film instruktażowy, który powinien rozwiać wątpliwości.

Cegła na ścianie wygląda bardzo stylowo, elegancko, nadaje wnętrzu ciekawego charakteru. Doskonale komponuje się z białymi ścianami, zazwyczaj widziana jest w aranżacjach nowoczesnych i industrialnych. Decydują się na takie rozwiązanie, pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu podłoża, które musi być odtłuszczone, trzeba usunąć z niego również wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia oraz pył. Nie zaleca się kładzenia płytek ceglanych w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.
Ze względu na to, że salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, warto urządzić go tak, aby spełniał wymagania wszystkich domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *