Cegła cieszy się coraz większym zainteresowaniem i bardzo często zdobi nasze domy. Oczywiście nie każdy decyduje się na wykonanie prawdziwej ściany z cegły, wiele osób stosuje ceglane płytki, które doskonale ją imitują.

Najczęściej spotyka się aranżacje, w których jedna ściana wykonana jest z cegły, pozostałe są utrzymane w jasnych kolorach, najczęściej jest to barwa biała. Płytki z cegły wykorzystywane są zazwyczaj w salonach, ale równie często można spotkać je także w innych pomieszczeniach typu łazienka, przedpokój czy kuchnia. W zasadzie nie tutaj żadnych ograniczeń, ważne jest tylko to, aby wszystko pasowało do siebie stylistycznie.

Salon to wyjątkowe pomieszczenie i trzeba poświęcić mu sporo czasu, gdyż pełni kilka funkcji i musi być do tego dostosowany. W tym pomieszczeniu nie tylko odpoczywamy, ale bardzo często przyjmujemy gości, czy czytamy książki. Należy pamiętać również o odpowiednim oświetleniu. Żyrandol to nie wszystko, w salonie powinno znaleźć się kilka źródeł światła – lampa podłogowa, stołowa, czy kinkiety, które można wykorzystać do uwydatnienia poszczególnych elementów salonu. Bardzo ważną kwestią są też dodatki, które sprawiają, że wnętrze nabiera charakteru. Najlepiej stosować się do zasady – mniej znaczy więcej i nie zagracać przestrzeni wokół siebie niepotrzebnymi przedmiotami.

Cegła w salonie wygląda bardzo elegancko i oryginalnie, na pewno warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem aranżacyjnym w swoim domu czy mieszkaniu. Pamiętajmy jednak, aby kierować się nie tylko modą, trendami, ale przede wszystkim swoim gustem i potrzebami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *