Projektowanie i aranżacja wnętrz to kluczowy element pomagający spełnić marzenia o pięknym mieszkaniu. Coraz większe grono ludzi docenia usługi profesjonalnych projektantów. Nowoczesny wystrój mieszkania nie wiąże się jedynie z wyborem najmodniejszych kolorów ścian, czy innych dodatków. To również zaplanowanie jak wykorzystać dostępną przestrzeń. Oczywiście nikt nie wyklucza tutaj samodzielnego zaprojektowania i zaaranżowania nowoczesnych wnętrz. Jednak decydując się na takie przedsięwzięcie myśli się zazwyczaj o jego funkcjonalności na długie lata. Aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań, warto zatem skorzystać z usług profesjonalistów. Pomoc naszej firmy w tym przypadku może okazać się nieoceniona.

Projektowanie i aranżacja nowoczesnych wnętrz

Projektowanie i aranżacja to dwa naprzemiennie stosowane określenia. W zasadzie nie do końca oznaczają to samo. Różnicą jest zakres wykonywanych prac. Najkrócej mówiąc projekt to usługa o szerszym znaczeniu, obejmującej kilka etapów. Aranżacja natomiast to szybszy, mniej inwazyjny, a co za tym idzie tańszy sposób na wprowadzenie zmian we wnętrzach. Jednak ich ogólne zamierzenie sprowadza się do jednego celu. Zatem obydwa terminy mogą być z powodzeniem i bez konsekwencji stosowane na przemian.

Mieszkanie w stylu nowoczesnym – na co postawić?

Jednym z najpopularniejszych trendów ostatnich lat jest aranżacja mieszkań w stylu nowoczesnym. W głównej mierze bazują na minimalizmie, prostocie i funkcjonalności. Nowoczesne wnętrza zapewniają domownikom przytulne miejsce, w którym odpoczną od codziennego zgiełku. Podpowiadamy więc na co postawić, decydując się na mieszkanie w stylu nowoczesnym:

Minimalizm

Jedną z najważniejszych cech pięknego nowoczesnego wnętrza jest minimalistyczny wystrój. Jego głównym założeniem jest symetria, przestrzenne uporządkowanie oraz wyraziste i klarowne elementy wyposażenia. Aranżując nowoczesne wnętrza, można użyć nieszablonowych elementów, które pomogą stworzyć niepowtarzalny styl. Kluczową rolę odgrywają również detale jak choćby niekonwencjonalna struktura tapicerki. W nowoczesnych wnętrzach coraz większą popularnością cieszy się zastosowania na ścianach betonu architektonicznego – i trzeba przyznać, że prezentuje się to wspaniale. Ponadto stanowi on idealne dla podkreślenia prostych i geometrycznych brył mebli i dodatków tło. Zaaranżowane w ten sposób wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru połączonego z kunsztem i elegancją.

Funkcjonalność

Nadrzędną zasadą nowoczesnego mieszkania jest jego funkcjonalność. Musi być ono dopasowane do domowników, a także zapewniać im komfort. Dobrze zaprojektowane nowoczesne wnętrze sprawi również, że jego mieszkańcy zyskają dla siebie więcej czasu. Dlaczego? Odpowiednie wykorzystanie przestrzeni oraz zastosowanie funkcjonalnych rozwiązań spowoduje, że nowoczesne wnętrze stanie się ergonomiczne, a jego sprzątanie będzie wymagało znacznie mniej czasu. Wykorzystanie wielofunkcyjnego wyposażenia, które zadziwia swoją pomysłowością, sprawdzi się w tym przypadku idealnie. Pozwoli to zaoszczędzić jakże ważną dla komfortu przestrzeń. Największą popularnością cieszą się rozkładane sofy oraz stoły. Oprócz wielofunkcyjnych mebli również proste z pozoru drzwi mogą zaskoczyć swoją funkcjonalnością, gdyż mogą łączyć w sobie półki, wieszaki bądź lustro. Takie rozwiązanie dedykowane jest szczególnie nowoczesnym wnętrzom małych mieszkań. Odpowiednim wykorzystaniem przestrzeni jest także rezygnacja z niepotrzebnych ścianek działowych. Dopełnieniem funkcjonalnego nowoczesnego wnętrza będzie również: zastosowanie w oknach rolet zamiast zasłon, nowoczesna sofa z regulowanymi zagłówkami, czy jednolita podłoga cechująca się nieszablonową strukturą zamiast dywanów.

Kolory

Kolorystyka odgrywa ważną rolę w kwestii nowoczesnej aranżacji wnętrz. Prym wiodą takie kolory jak: czerń, biel oraz szarość. Uznaniem cieszą się również odcienie beżu oraz zieleni. Zastosowanie stonowanych palet kolorystycznych pozwala domownikom w pełni się odprężyć i zrelaksować. Mogą być również łączone z innymi, bardziej odważnymi barwami. Najważniejsze jest jednak zachowanie przejrzystości, porządku oraz ich symetrycznego rozmieszczenia.

Światło

Odpowiednie światło w nowoczesnych wnętrzach domu może nadać niepowtarzalnego nastroju. Za pomocą innowacyjnych rozwiązań można dowolnie zmieniać natężenie oraz barwy światła – w zależności od sytuacji i panującej atmosfery. Należy zadbać również o odpowiednią ilość naturalnego światła. W tym celu niezbędne będzie zaprojektowanie dużych okien, które umożliwią promieniom słonecznym dostanie się do wnętrza pomieszczenia.

Spersonalizowane wnętrze

Nieszablonowe, oryginalne wnętrze podkreślające indywidualny styl jest najistotniejszą cechą mieszkania w stylu nowoczesnym. Istnieje tutaj prawdziwe pole do popisu. Na ścianach z powodzeniem można stosować awangardowe tapety. Jako dopełnienie pomieszczenia świetnie sprawdzą się designerskie drzwi. Doskonałym zabiegiem jest również łączenie faktur. Połączenie struktur lśniących i matowych pozbawi wnętrze monotonii, nadając jednocześnie odrobinę dynamizmu.

Warto jednak być ostrożnym i swoją wizję nowoczesnego wystroju opierać na fundamentalnej kwestii, jaką jest minimalizm.

Podsumowanie

Projektowanie i aranżacja nowoczesnych wnętrz to proces trudny, pracochłonny i obejmujący wiele etapów. Nasza firma pomoże przenieść Państwa wizję w rzeczywistość. Oferujemy wykonanie kompleksowego projektu nowoczesnej aranżacji wnętrza obejmujący każdy kąt oraz każdy najdrobniejszy szczegół w Państwa mieszkaniu.

Wsparcie merytoryczne przy pisaniu powyższego artykułu dostarczyli architekci wnętrz z Warszawy – firma 3deko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *