Artykuł powstał w inspiracji: https://www.weranda.pl/urzadzamy/jak-to-urzadzic/10-salonow-skandynawskich

Salon to pomieszczenie wielofunkcyjne, także należy urządzić je tak, aby było przede wszystkim wygodne. W salonie przyjmujemy gości, spędzamy czas z rodziną, odpoczywamy, także powinno być to wnętrze przestronne i praktyczne.

Urządzanie salonu, należy zacząć od wybrania stylu, w jakim chcemy je zaaranżować. Warto stawiać na proste rozwiązania, szczególnie jeżeli pomieszczenie nie jest największych rozmiarów. Na pewno przydadzą się wygodne meble wypoczynkowe – kanapa, fotele, a także odpowiedniej wielkości stolik kawowy. Jeżeli chodzi o ściany, warto stawiać na jasne kolory, które nie będą razić w oczy. Obecnie dość dużą popularnością cieszą się ceglane płytki, które bardzo elegancko wyglądają na ścianach. Najczęściej w ten sposób aranżuje się jedną lub dwie ściany. Takie płytki są niedrogie, można je kupić w wielu kolorach, poza tym łatwo się je układa. Nawet, jeżeli nie mamy doświadczenia w takich pracach, z pewnością poradzimy sobie z ich położeniem samodzielnie. W tym wypadku najważniejsze jest to, aby wcześniej dokładnie oczyścić ściany z kurzu, pyłu oraz innych zanieczyszczeń.


Bardzo ważną kwestią są również dodatki, za dużo bibelotów będzie zagradzać przestrzeń, dlatego warto zachować umiar. Nie można zapomnieć również o odpowiednim oświetleniu, które pełni bardzo ważną rolę, niezależnie od wnętrza. Salon musi posiadać kilka źródeł światła, nie tylko górne oświetlenie. Najlepiej stawiać na minimalizm, dzięki temu salon będzie sprawiał wrażenie czystego i bardziej przestronnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *